Stavby pro bydlení | !FIRMA

Panorama Plzeň

Obytný soubor Panorama vznikl na místě původního průmyslového areálu v Plzni na Borech, v těsné blízkosti Chodského náměstí, při ulicích Stehlíkova, Nemocniční a Kozinova.

Lokalita má velmi dobrou polohu s ohledem na dostupnost MHD a služeb. Přes umístění uvnitř města se jedná o klidné místo s možností vycházek v přírodní nivě řeky Radbuzy. Areál nabízí možnost krytého parkovacího místa, využití recepční služby, nádherný výhled z horních pater objektu a intimní pobytový prostor tiché zahrady uvnitř vnitrobloku.

Hmota domu respektuje okolní urbanistickou strukturu, doplňuje stávající městský blok. Obytná část areálu je rozdělena na 4 domovní sekce. Všechny jsou spojeny podnoží hromadné garáže. Obytná podlaží začínají v úrovni 2. np, které navazuje na zahradu ve vnitrobloku.

Návrh stavby obytného komplexu používá současné architektonické prostředky a zároveň respektuje danou lokalitu. Výška dvou věžových částí výrazně nepřesahuje hladinu okolní zástavby v panoramatických pohledech na město. Hmotové řešení příznivě a pravdivě traktuje celek na jednotlivé sekce. Jako princip architektonického tvarosloví bylo zvoleno umírněné řešení hladkých omítaných fasád, prořezaných okny a balkóny. Rozumná míra prosklení zajišťuje velmi slušný světelný komfort v jednotlivých bytech a zároveň udržuje měřítko fasád v souladu se zástavbou v širším okolí. V členění fasád a umístění balkonů a teras lze vysledovat orientaci dispozic za sluncem.

Stavba je čerstvě dokončena, kolaudace proběhla na jaře 2020.

 

investor : Panorama Plzeň a.s.

změna DÚR 2011 | DSP 2014 | DPS 2017 | Realizace 2019-2020

DÚR | DSP | DPS

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

!FIRMA
Ulice Nejedlého 123
Město nad Labem 595 03

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu